Pazar yerleri hep cıvıl cıvıl

Ekim 24th, 2011

20 yıldır dünyadaki pazar yerlerinin fotoğraflarını çeken Hacer Karanlık, 2 bine yakın eserinin arasından 33’ünü sanatseverlerle buluşturdu
Fotoğraf sanatçısı Hacer Karanlık dünyanın birçok ülkesinde 20 yıldır fotoğrafladığı pazar yerlerinin fotoğraflarından oluşan sergisini Sefaköy Kültür Merkezi’nde açtı. Karanlık, “Gün geçtikçe semt pazarlarının yerini AVM’ler alıyor. Semt pazarlarını iyice kaybetmeden bu yerleri belgelemek istedim” dedi. Küçükçekmece Belediyesi Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki serginin açılışını Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin İpek ve fotoğraf sanatçısı Hacer Karanlık ile birlikte yaptı. Pazarların görsel dilini yakalamak için pek çok ülkeden pazar yerlerini görüntüleyen sanatçı, sergisinde bir bakıma dünya ticaretinin en saf halini de sanatseverlerle paylaşıyor.


AFRİKA’NIN YERİ AYRI
Gezdiği ülkelerdeki pazar yerlerini fotoğraflayan ve bunları paylaşarak, sergilemeye karar veren Hacer Karanlık, 20 yıldır pazar yerlerinin fotoğraflarını çektiğini söyledi. 2 bine yakın eserin içinden seçtiği 33 fotoğrafını görücüye çıkaran Karanlık, kendisini en çok Hindistan ve Afrika’daki pazar yerlerinin etkilediğini belirtti. Sergi açılışına katılan Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin İpek’te sanatçıyı tebrik ederek, “Kültür ve sanat Küçükçekmece ilçesini her geçen gün daha da güzelleştiriyor. İlçemizde, sanatın bin bir rengine şahit olmaya devam edeceğiz” diye konuştu. Sergi, 30 Ekim 2011’e kadar ziyaret edilebilecek.

Comments are closed.